Advento pradžia gimnazijoje

Graži adventinių renginių tradicija mūsų gimnazijoje tęsiasi ir šiemet. Adventas –  ne tik susikaupimo metas, bet ir laikas pabūti drauge, apmąstyti tikrąsias vertybes, padėkoti už tai, ką turime.

Ankstų pirmadienio rytą mišrios priešmokyklinės grupės ir pradinių klasių mokiniai kartu su savo mokytojomis rinkosi prie advento vainiko. Ketvirtokai, papasakoję apie advento žvakių prasmę, uždegė pirmąją jų, paskleisdami žinią, kad jau prasideda viltingas Kristaus gimimo laukimas.

Advento rytas  tęsėsi aktų salėje, kur vyko adventiniai skaitymai. Pirmiausia priešmokyklinio ir ikimokyklinio ugdymo mokytoja Rasa Butkienė papasakojo apie advento reikšmę, vainiką – kodėl jis tokios formos, ką reiškia jo puošimas. Po to bibliotekininkė Jurgita Karpenkienė skaitė V. V. Landsbergio pasakos ,,Apie du angelus“ ištrauką. Teksto esmė – mokytis vertinti tai, kas yra nenuperkama. Pradinukai ant popierinių angelų maketų rašė, kas jiems yra brangiausia, bet nenuperkama. Pabaigoje visi renginio dalyviai su muzikos mokytoja Egle Dambrauskiene giedojo kalėdinę giesmę. Po renginio visi išskubėjo savo angelais puošti stendą.

Emilija Kvietkuvienė, mokytoja