Vytautas Rašickas. Skaitau, klausau ir įrašau

Tęsiant Lietuvos valstybingumo atkūrimo šimtmečio renginius, gimnazijos bibliotekoje vyko popietė 3 klasės mokiniams „Vytautas Rašickas. Skaitau, klausau ir įrašau“. Sumanymas surengti šią popietę kilo į rankas patekus knygai „Šimtas knygų vaikams ir Lietuvai“. Joje supažindinama su reikšmingiausiais lietuvių vaikų literatūros autoriais ir jų kūriniais. Vytautas Rašickas – mylimiausias vaikų rašytojas jau ne vieną dešimtmetį. Jo knygos kasmet patenka į skaitomiausių sąrašo viršūnę.  Reikšmingiausių kūrinių vaikams šimtuke puikuojasi dvi rašytojo knygos: „Šlepetė“ (turėjusi net 7 pakartotinus leidimus) ir nepaprasto populiarumo susilaukęs „Zuika padūkėlis“, puikiai pažįstamas ir vyresnėms kartoms. Tad supažindinti jaunuosius skaitytojus su šiuo kūrėju priežasčių pakankamai.

Pradžioje trumpai papasakota apie rašytojo asmenybę, kūrybą, populiariausias knygas. Vaikai pasidalino savo mintimis apie perskaitytus jo kūrinius.

Mokinukams puikiai pažįstamos popierinės knygos, bet ar teko girdėti apie audioknygą? Daugumai – ne. Tokią galimybę kaip tik turėjome šiandien – visi klausėmės ištrauką iš V. Rašicko audioknygos „Mano vardas Nippė“. Trečiokai klausėsi susikaupę, nes tuo pačiu metu turėjo atlikti ir užduotį – užsirašyti, kokią informaciją pasako skaitovas prieš pradėdamas skaityti tekstą. Šios žinios buvo reikalingos kitai užduočiai. Paklausę tikros garsinės knygos, trečios klasės mokiniai patys tapo skaitovais ir į diktofoną įrašinėjo kitą V. Rašicko knygą  – „Šlepetė“. Nauja patirtis vaikams sukėlė daug emocijų. Vieniems buvo linksma išgirsti savo įrašytą balsą, kiti labai jaudinosi, nes skaitymas jiems dar nėra lengvas dalykas. Renginio pabaigoje prieita nuomonės, kad reikia daug ir nuolat skaityti. Net garsiai.

Gimnazijos bibliotekininkė